Test z lektury w pustyni i w puszczy pdf

Pobierz

"W pustyni i w puszczy" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Pó źniej, b ędąc ju Ŝ w szkole, towarzyszył czasem ojcu lub panu Rawlisonowi, w czasie wakacji i świ ąt, w wycieczkach, jakie z obowi ązku musieli czyni ć od Port- Saidu aŜ do Suezu dla rewizji robót przy wale i przy pogł ębianiu ło Ŝyska kanału.W pustyni i w puszczy ukazywała się w odcinkach w "Kurierze Warszawskim" w latach , po raz pierwszy jako całość została wydana w 1911 roku.. Rozwiąż test.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. W jakim celu to zrobiono?. Czym była fatamorgana ?. Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!Test ze znajomości treści lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7951 razy Średnia ocena: 6,00 (2 oceny) Średni wynik: 32% Autor: Netwka Tagi: brak.. Sprawdzian przygotowany dla klasy V.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: W pustyni i w puszczyTrudny test z lektury W pustyni i w puszczy, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #w pustyni i w puszczy, #test z lektury 4330 x, 2016-01-07 21:34:08Plik Test z treści lektury W pustyni i w puszczy.pdf na koncie użytkownika martap1978 • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 3 maj 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Geneza powieści "W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd..

W pustyni i w puszczy.

4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi .Ludzie powiada ą, że w te okropne bitwie, w które poległ enerał Hicks, Smain dowodził artylerią Mahdiego i on to podobno nauczył mahdystów obchodzić się z armatami, czego przedtem, ako dzicy ludzie, wcale nie umieli.. Muszę tą lekturę na polski.. Podczas tej wyprawy powstały "Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nimTest z lektury pt. "W pustyni i w puszczy" :') Sprawdź swoją wiedzę z tej książki!W pustyni i w puszczy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.This quiz is incomplete!. Komentarze (3):''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury.. Inteligencja wita.. Pytania zawarte w teście.W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury .. Inne tryby nauki.. Skierowana do młodego czytelnika ukazuje szeroki opis realiów Afryki — jej kultury, konfliktów, a także przyrody.. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?1) Główni bohaterowie "W pustyni i w puszczy" nazywają się: a) Krzyś i Lola b) Staś i Nel c) Tomek i Zosia d) Kasia i Basia 2) Akcja powieści toczy się w: a) Europie b) Ameryce Północnej c) Australii d) Afryce e) Azji 3) Pies dzieci nazywa się: a) Saba b) Reks c) Azor d) King 4) Fatma to: a) mama Stasia b) zakonnica c) żona Smaina 5) Czarnoskórzy towarzysze bohaterów to: a) Kali .Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza..

Tagi dla tego testu: W pustyni i w puszczy.

Autorem książki jest Henryk Sienkiewicz.. Ale Smainowi chodzi teraz o to, by wydostać z Egiptu żonę i dzieci, toteż gdy Fatma, która widocznie z góryTest z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Życzę miłego rozwiązywania.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Test: Która część trylogii Sienkiewicza ukazała się najpierw: a) "Krzyżacy" .. "W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - test ze znajomości lektury, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-test-ze-znajomosci-lektury.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Dajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy.. Zdobyłeś w tym quizie mniej niż 6/15?.

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Lepiej się nie przyznawaj i zrób powtórkę z historii'' W pustyni i W puszczy" Test dla klas piątych.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczy, poziom trudny9.. Materiały powiązane z testem: Test: W pustyni i w puszczy Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Sprawdź się rozwiązując ten .Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Inne tryby testu.. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Quiz W pustyni i w puszczy 28.. Niee!Peszek.. D: #Lekturanapolski.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Test ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''.. Co zaproponował Grek Stasiowi w Omdurmanie ?. a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3.. Co uczynił wtedy chłopiec i dlaczego ?. Trololo 29 kwietnia 2014 JEA.. 6/6 Geniusz!. Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy" cz II 1.. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?. "W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2..

Rozwiąż test!Lista pytań z lektury W pustyni i w puszczy.

Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt