Sprawdzian z treści syzyfowych prac

Pobierz

Dlaczego pan Borowicz nie wynajął nauczyciela u siebie w domu dla Marcina?. Twój wynik: 12/20 Dobrze!. W jaki sposób Marcin .Syzyfowe prace Stefana Żeromskiego — test ze znajomości treści lektury .. Microsoft Word - Syzyfowe prace-test_z_treści.doc Author: maciek Created Date: 3/23/2005 12:57:14 PM .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Dobrze Ci poszedł ten test, ale nie jest idealnie.. Syzyfowe Prace - pytania sprawdzające wiedzę .Quiz wiedzy z lektury ?Syzyfowe prace.. Andrzej Wajda; Stefan Żeromski; Aleksander Kamiński; Sprawdź się w poniższych tematach: Zaczarowana zagroda.. Kto jest autorem "Syzyfowych prac"?. "Syzyfowe prace" - przetestuj swoją wiedzę.. Sprawdź, czy dobrze znasz fabułę tej powieści!. Akcja powieści jest pozbawiona intrygi, składa się niejako z kolejnych obrazów - epizodów, uporządkowanych chronologicznie.1) Głównym tematem "Syzyfowych prac" jest: a) rusyfikacja b) bieda na wsi c) szkolne życie d) bezowocny trud herosa 2) Szkoła, do której Marcin Borowicz uczęszczał w Owczarach to: a) Szkoła Główna b) Gimnazjum Wstępne c) Szkoła Początkowa d) ochronka 3) Marcin Borowicz, gdy zaczynał edukację w Owczarach miał: a) sześć lat b) osiem lat c) dziewięć lat d) siedem lat 4 .Test z lektury "Syzyfowe prace" (Stefan Żeromski).. O co chłopki oskarżyły nauczyciela Wiechowskiego podczas wizytacji?.

Dziś mam dla Was sprawdzian znajomości "Syzyfowych prac".

poleca78% Język polski .. Wszystkie są jakby zamkniętą całością.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Syzyfowe prace Jaka jest kompozycja Syzyfowych prac.. 2009-11-23 17:56:12 Jakie mieliście tematy wypracowan z Syzyfowych prac ?. 2011-03-04 07:27:30 Macie streszczenie ,, Syzyfowych prac " 2009-12-30 23:59:57Wszelakie czytanie lekcji zadanych z rosyjskiego musiało się również odbywać w obecności korepetytora, z uwagi na doskonałość akcentów.". Nie tylko o Borowicza chodzi- naród polski jest w niewoli od ponad stu, lat, a jednak wciąż dąży do niepodległości, patrioci pielęgnują pamięć powstań, kultywują .. "Syzyfową pracą" można nazwać wysiłki zaborców, którzy dążąc do całkowitej rusyfikacji, zmagali się z oporem młodzieży i kiedy mogli sądzić, że są u celu i młodzi ludzie ulegli ich presji (np. początkowa sympatia Marcina dla rosyjskich nauczycieli), to dzięki takim osobom jak Zygier, który zniszczył ich starania .Sprawdzian z Syzyfowych prac Żermoskiego - co mieliście?.

Zawiera nieodpowiednie treści?

Powieść jest zbudowana z 16 rozdziałów.. Sprawdź się!. • Świat przedstawiony to postaci, wydarzenia, czas, miejsce.. • Bernard Zygier recytował Rotę.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Syzyfowe prace - pytania i odpowiedzi Jaka jest kompozycja Syzyfowych prac?. Test z matematyki, który powinieneś zdać!. • Postacią mówiącą w "Syzyfowych pracach" jest podmiot liryczny.. 2010-05-23 09:33:01 5 KLASA TEST Sprawdzający 2009-05-05 18:28:16 Wszystkie są jakby zamkniętą całością.. Czwórka!. .Plik test Syzyfowe prace.doc na koncie użytkownika poczta.anka • folder Syzyfowe prace • Data dodania: 6 maj 2012.. Sprawdza znajomość treści lektury S. Zeromskiego "Syzyfowe prace" oraz wymaga od ucznia właściwego dysponowania czasem (dotyczy ostatniego zadania).Opis testu.. Powieść jest zbudowana z 16 rozdziałów.. U kogo na stancji mieszkał Marcin?. • Utwór należy do epiki.. Kto i dlaczego on udzielał korepetycji Marcinowi przed egzaminem do gimnazjum?. Sprawdzian jest na ocenę, dlatego proszę, by został wypełniony i odesłany.. Test z lektury szkolnej "Syzyfowe prace" mający na celu sprawdzenie znajomości lektury..

Biocenoza Ekologia gimnazjum konstytucja mit nauka oszustwo ściąga Ściąganie sprawdzian.

Jeśli chcesz się czuć pewniej na sprawdzianie z lektury, przeczytaj sobie jeszcze streszczenie szczegółowe.Sprawdzian z treści "Syzyfowych prac" O co oskarżyły wiejskie baby nauczyciela Wiechowskiego?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Głównym tematem Syzyfowych prac jest: a) praca u podstaw b) rusyfikacja c) bieda na wsi d) perypetie uczniów klerykowskiego gimnazjum Rozwiązanie - Marcin zmienił się w patriotę pod wpływem: a) miłości do "Biruty" b) poezji i literatury epoki Mickiewicza c) recytacji Zygiera d) namowy kolegów .Test wiedzy z lektury "Syzyfowe prace" .. 2012-02-24 15:14:10 Wyjaśnij metaforyczne znaczenie Syzyfowych Prac ?. Oczywiście jeżeli ktoś potrzebuje, może korzystać z treści książki (nie z Internetu i nie zPierwszy dowód z Syzyfowych prac - przemiana Marcinka Borowicz, który odnajduje siebie i zaczyna rozumieć uczucia wobec ojczyzny dzięki recytacji Reduty Ordona.. Wyślij zgłoszenie.. Quiz wiedzy z lektury "Zaczarowana zagroda".. (22.04) Temat obu dzisiejszych lekcji: Sprawdzian znajomości "Syzyfowych prac"..

Powieść została wydana w roku 1897 w czasopiśmie "Nowa Reforma".Sprawdzian z treści lektury "Syzyfowe prace" 1.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Z tekstu wynika, ze przyczyną niepowodzeń szkolnych Marcina jest: a. niechęć do nauki, b. nadmiar wiadomości, c. niezrozumienie języka,Dasz komiks z syzyfowych prac?. pytanie 1 z 15.. Test składa się z 12 pytań.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Syzyfowe prace" Stefana ŻeromskiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego.. Jaki wiersz recytował Zygier na lekcji języka polskiego?. WERSJA A. Wymień nazwiska trzech nauczycieli z klerkowskiego gimnazjum.. Kim była panna Stogowska?. Podaj jej przezwisko.. 3 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #ksiazka #lektura #podroze #syzyfoweprace #szkola #test #znajomosc .. W jakim języku nauczano dzieci w szkole Marcina Borowicza?. Wykreśl zdania fałszywe: • " Syzyfowe prace" to nowela.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. • Andrzej Radek chodził do szkoły w Owczarach.Sprawdzian z Syzyfowych prac Podobne tematy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt