Streszczenie lektury w pustyni i w puszczy klasa 5

Pobierz

Gdy w końcu, po długiej i uciążliwej wędrówce przez pustynię udaje im się uwolnić z rąk porywaczy, wraz z dwojgiem Murzynów, Kalim i Meą, ruszają w kierunku oceanu.. Klasa 6 .Test z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Odpowiedz.. "W pustyni i w puszczy" nie jest lekturą ani łatwą, ani krótką, dlatego bez streszczenia tej książki może się nie obyć.. Udostępnij.. W Chartumie okazuje się, że muszą jechać dalej - Mahdi poleca porywaczom, by zawieźli dzieci do .. (5/17) W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyStreszczenie lektury W pustyni i w puszczy.. Rozwiąż test.. Patryk-1.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Staś dzięki dwóm monetom od Greka kupił .⁵grobla — wał ziemny, który utrzymu e wodę w sztucznym zbiorniku lub chroni przyległe tereny przed wylewami rzeki.. Szukaj.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraW pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7920 razy Średnia ocena:Test z lektury pt. "W pustyni i w puszczy" :') Sprawdź swoją wiedzę z tej książki!. Martix21 4 lata temu..

Napisz streszczenie W pustyni i w puszczy.

Rozdział XIX Idrys rozchorował się, a pozostali porywacze dostali od kalifa skromną nagrodę.. Rozpoczyna s(2/8) W pustyni i w puszczy - szczegółowy plan wydarzeń, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury Autorem książki jest Henryk Sienkiewicz.. Literatura Test z lektury "Krzyżacy" - poziom trudny .. Klasa 6. polski SP / Klasa 5 polSP / Klasa 6 polSP / Szkoła podstawowa szkoła podstawowa język polski klasa: V/VI autor: Marzena Buszka blog autorki - kliknij Cele lekcji: W tej lekcji: dowiesz się, kim był autor książki, poznasz kilka ciekawostek o książce, przypomnisz…Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Zdobyte odznaki: 4.. Sprawdzian przygotowany dla klasy V.J.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Pytania zawarte w teście.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. dla Dzieci kanon książek dla dzieci i młodzieży Wybór pism Biblioteka Klasyki Biblioteka Szkolna Lektury Wszech Czasów Lektury szkolne mp3 Pisma klasa 5 Biblioteka "Magazynu Wileńskiego" Biblioteka ..

W pustyni i w puszczy TEST.

[przypis edytorski] W pustyni i w puszczyW pustyni i w puszczy / Henryk Sienkiewicz / Fundacja Nowoczesna Polska, 2008.. Dzieci zostają porwane przez Chamisa i uprowadzone na pustynię.. Zabierają ze sobą kilkuset wojowników i ruszają w dalszą podróż.Lektury; Jak napisać .. W Chartumie okazuje się, że muszą jechać dalej - Mahdi poleca porywaczom, by zawieźli dzieci do Smaina, który zaproponuje Anglikom oddanie ich w zamian za swoją .Zaczyna się następna długa podróż.. Główni bohaterowie, czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Nel Rawlison, zostają porwani przez Beduinów i zawiezieni do Chartumu, gdzie swoją siedzibę ma Mahdi - przywódca powstania przeciwko Anglikom..

Widget ... Test z lektury "W pustyni i w puszczy" - poziom trudny.

Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Ale to może dlatego, że czytałam to w czwartej klasie a teraz jestem w siódmej xd.. Nadzieja Bryka.. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.W pustyni i w puszczy | Inne lektury .. "W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Inne tryby testu.. Punkty rankingowe: 598.. Beduini wraz z Chamisem postanowili odwieźć dzieci do Faszody i żądać zapłaty od Smaina.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Streszczenie krótkie.. Załaduj więcej komentarzy (10) Masz świetny .Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I. Henryk Sienkiewicz..

Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię.

Mamy ponad 160.000 użytkowników.. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Sprawdź, ile pamiętasz!. [przypis edytorski] ⁶czerwonak — flaming; nazwa potoczna.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Skomentuj.. Życzę miłego rozwiązywania.. Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.krótkie streszczenie z lektury w pustyni i w puszczy 2010-10-18 14:38:13 Streszczenie do lektury ,,W pustyni i w puszczy '' 2011-10-03 16:01:29 Z lektury w pustyni i w puszczy 2012-10-08 09:19:20a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?W pustyni i w puszczy - streszczenie utworu Henryka Sienkiewicza - strona 5.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze W pustyni i w puszczy Henryka .Test ze znajomości treści lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Po drodze odwiedzają wioskę Kalego.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.Lektury dla klas 4 szkoły podstawowej - Akademia Pana Kleksa Autor : Jan Brzechwa - Pinokio Autor : Carlo Collodi - Tomek w Krainie Kangurów Autor : Alfred Szklarski Lektury dla klasy 5 szkoły podstawowej - W pustyni i w puszczy Autor : Henryk Sienkiewicz - w 80 dni dookoła świata Autor : Juliusz Verne-Ania z Zielonego WzgórzaChcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Polak Staś Tarkowski i Angielka Nel Rawlison dorastają w Afryce, gdzie ich ojcowie pracują przy budowie Kanału Sueskiego.. Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt