Akademia pana kleksa streszczenie w pigułce

Pobierz

Opisuje wygląd trzypiętrowego budynku: sal szkolnych, jadalni i sypialni, pomieszczeń dyrektora i jego sekretów.Streszczenie "Akademii pana Kleksa" w pigułce (z video) Jan Brzechwa wykreował w Akademii pana Kleksa postać Ambrożego Kleksa - niesamowitego nauczyciela, który potrafił dosłownie wszystko i uczył swych uczniów w sposób niekonwencjonalny.. W szkole uczyło się dwudziestu czterech uczniów, którym towarzyszył .Streszczenie "Akademii pana Kleksa" w pigułce (z video) Pan Kleks z każdym dniem stawał się coraz mniejszy, nie przychodził na wykłady i zapomniał łykać pigułki na porost włosów.. Dwunastoletni Adaś Niezgódka wspomina o przyczynach trafienia przez niego do Akademii pana Kleksa.. Prowadzi ją pan Kleks wraz z Mateuszem, który jest szpakiem i wymawia tylko końcówki wyrazów.. Kiedy mieszkał w domu nic mu się nie udawało.. Następnie uczniowie brali prysznic, jednak zamiast zwykłej wody leciała sodowa, codziennie o innym smaku.Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Akademia pana Kleksa "Akademia pana Kleksa" - streszczenie szczegółowe W domu czekała ich przykra niespodzianka.. Ma dwanaście lat i od pół roku jest w Akademii pana Ambrożego Kleksa , gdzie przyjmowano tylko chłopców z imionami na A. Adaś Niezgódka miał dwanaście lat i od sześciu miesięcy był uczniem Akademii pana Kleksa.. Wkrótce wszyscy zauważyli, że zmniejsza się również budynek .Streszczenie krótkie..

Ta oraz inne bajki - streszczenie.

Opisuje w pamiętniku swój pobyt w szkole.. Pewnego dnia uczniowie Akademii wybrali się z panem Kleksem tramwajem do fabryki dziur i dziurek.. Przywitał ich inżynier Kopeć i oprowadził po poszczególnych halach, w których produkowane były różnej wielkości dziurki i dziury (dziurki w nosie, dziurki od kluczy, dziury w moście).Streszczenie "Akademii pana Kleksa" w pigułce (z video) Wtedy też oddawali profesorowi senne lusterka, w których odbijały się ich sny.. Wszystkich uczniów jest 24, wszyscy są chłopcami, a imię każdego z nich .5.. Powiedział, że zabiera ich na wycieczkę do Chin.. W streszczeniu odnajdziesz opis przygód uczniów Akademii.. Sam natomiast zajmował się przygotowaniem posiłków.. Żaden sposób nie pomagał na pozbycie się ich.Akademia Pana Kleksa - Streszczenie Adam Niezgódka to rudowłosy chłopiec.. Adaś Niezgódka ma 12 lat i od pół roku jest uczniem niezwykłej Akademii.. Zabrał się za naukę, a polowania nie pociągały go już.Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Akademia pana Kleksa "Akademia pana Kleksa" - streszczenie szczegółowe Nauka w Akademii Codziennie rano o piątej chłopców budziła zimna woda kapiąca na śpiących i wołanie Mateusza.. Przed domem stał pociąg z pudełek od zapałek i czajnikiem zamiast lokomotywy.Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Akademia pana Kleksa "Akademia pana Kleksa" - streszczenie szczegółowe Mijały lata, a książę wciąż nie mógł zapomnieć o przerażającej paszczy wilka..

Pożegnanie z bajką - streszczenie.

Opisuje wygląd trzypiętrowego budynku: sal szkolnych, jadalni i sypialni, pomieszczeń dyrektora i jego sekretów.. Alojzy stawał się coraz bardziej zuchwały i nieustannie dokuczał kolegom.. Czasem wysyłano ich do bajek po różneStreszczenia szczegółowe oraz w pigułce do książki Akademia Pana Kleksa autorstwa Jan Brzechwa Zarejestruj się Przypomnij hasło pamiętaj Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.Playlista ze streszczeniami wszystkich rozdziałów: - kursy z matematyki:https:.Miejsce akcji: Akademia pana Kleksa przy ulicy Czekoladowej, inne bajki (np. "O dziewczynce z zapałkami", "O śpiącej królewnie i siedmiu braciach", "O zaczarowanej żabce", "O rybaku z złotej rybce"), baśniowa kraina rządzona przez ojca Mateusza, targ w Salamance, psi raj, księżyc, fabryka dziur i dziurek.Playlista ze streszczeniami wszystkich rozdziałów: - kursy z matematyki:https:.. Szacunkowy czas czytania .Z Video‧Streszczenie szczegółowe‧Ambroży KleksStreszczenie "Akademii pana Kleksa" w pigułce.. Każdego dnia spóźniał się do szkoły, nie odrabiał lekcji i był niezdarny.. Do niezwykłej szkoły - Akademii pana Kleksa - mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, trafia Adaś Niezgódka, chłopiec którego prześladuje pech.W szkole jednak okazuje się niezwykle zdolny i w krótkim czasie zostaje ulubieńcem profesora - uczestniczy w przygotowaniu potraw z kolorowych szkiełek, przygląda się leczeniu chorych sprzętów, udaje mu się .1 Streszczenie "Akademii pana Kleksa" w pigułce (z video) 2 Ciekawostki o powieści Akademia pana Kleksa 3 Czas i miejsce akcji "Akademii pana Kleksa"Akademia pana Kleksa - streszczenie książki..

Chłopcy ...Sen o siedmiu szklankach - streszczenie.

Adaś obudził się i zobaczył, że pan Kleks pozamieniał wszystkie meble w chłopców.. Było ich przeszło stu.. O godzinie siódmej rozpoczynały się lekcje.12.. Kuchnia pana Kleksa W Akademii chłopcy musieli sami wykonywać niezbędne czynności i pan Kleks każdemu z nich przydzielił określoną funkcję.. Obsiadły wszystko i były wszędzie.. Dowodziła nimi królowa much.. Wstęp do kuchni był surowo zabroniony dla uczniów do dnia, w którym pan Kleks wyznaczył Adasia na swojego pomocnika..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt