Test historycznoliteracki wesele

Pobierz

13) Wymień pięć symboli z Wesela.. c) rozmowa Stańczyka z Dziennikarzem.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. 1) Akcja "Wesele" dzieje się w roku: a) 1910 b) 1907 c) 1895 d) 1900 2) Jak miała na imię córka zaproszonego Żyda?. "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.. Nietsche byø przeciwny handlu niewolnikamiWesele jest dramatem wielopłaszczyznowym, w pierwszym rzędzie jednak odczytywano je jako dramat narodowy.. Przewiń.. Czas na odpowiedź: 10sekund.. Zapraszamy do rozwiązania bardzo prostego testu z lektury "Wesele".. O co w niej chodziło?. b) chwila przekazania złotego rogu Jaśkowi.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Test zawiera 30 pytań.. Rozmowa z jego żoną, która była chłopką Wesele jego przyjaciela, Lucjana Rydla 6.. Zapraszamy Was też do współtworzenia tego testu, pod tym linkiem jest formularz za pomocą, którego możecie wysyłać swoje propozycje pytań i odpowiedzi, przy każdym pytaniu będzie podany nick lub imię twórcy: formularz do nadsyłania pytań.. "cóż tam panie w polityce".. Wesele - Wesele - Wesele - Wesele - Test Wesele - ,,WESELE" - Konkurs - wygraj bla bla bla - Wesele - "Wesele" stereotypy - "Wesele" społeczeństwo.. Data 11 października 2021.. Sprawdzian Test dotyczy problematyki "Wesela" S. Wyspiańskiego, a głównie symboliki, prototypów postaci, klasyfikacji dramatu.Wesele - test znajomości lektury Test znajomości lektury Wesela..

Część 2: Test historycznoliteracki.

a) Ojciec Pana Młodego b) Babcia Panny Młodej c) Dawny narzeczony Marysi d) Matka Pana Młodego 4) Na .Fantastyczny i historyczny.. 2.Sztuka i artyści w "Weselu" - przedstaw problem, analizując podane fragmenty oraz odwołując się do całego dramatu Stanisława Wyspiańskiego.. Brakuje odpowiedzi.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Wymawianie o zamiast a. Wymawianie o zamiast ą. asybilacja.. Odpowiedz poprawna: d) - czytaj wyjasnienie.. "jak tam panie się bawicie".Test: Według badaczy zalążkiem Wesela była: a) chwila przywołania Chochoła.. - Szkola-edukacja.pl.. Dramat Stanisława Wyspiańskiego powstał na kanwie prawdziwego wydarzenia.. Gdzie rozgrywa się akcja utworu?. Chocholi taniec oznacza:10.. Część 3: Wypracowanie.. Rozwiązanie.. 5501.z lektury "Wesele" dla klasy trzeciej liceum - Test.. W 1900 roku odbył się w Krakowie ślub Lucjana Rydla z Jadwigą .zadanie 1. zawiera zagadnienie sprawdzające znajomość treści i problematyki lektury obowiązkowej - zamieszczonej w podstawie programowej na poziomie podstawowym do realizacji w całości lub we fragmentach - i tworzenie wypowiedzi na jej temat z uwzględnieniem wybranego kontekstu12) Wymień pięć postaci wizyjnych z Wesela.. 15) Opisz Wesele jako dramat realistyczny..

Społeczność.W części Test historycznoliteracki znajdą się co najmniej 2 zadania egzaminacyjne dotyczące każdej z wymienionych poniżej grup okresów literackich: starożytność (antyk i Biblia) - za rozwiązanie wszystkich zadań dotyczących antyku i BibliiPytania i odpowiedzi do lektury Wesele ( 30) Pytania i odpowiedzi do lektury Wesele (.

Zwróć uwagę na kontekst historyczno-literacki.. Według filozofii stworzonej przez Fryderyka Nietzschego istniała "Moralność Panów i moralność Niewoników".. 14) Opisz rolę sztuki i poety na podstawie wybranych manifestów poetyckich Młodej Polski.. Wyspiański do języka utworu wprowadził elementy gwary podkrakowskiej, której cechą jest.. Jakie wydarznie z życia Stanisława Wyspiańskiego zainspirowało go do napisania "Wesela"?. Wesele rozpoczyna się od słów: " cóż tam panie w świecie słychać".. Test znajomości lektury Stanisława Wyspiańskiego pt. Wesele.Od maja 2023 r. egza­min matu­ral­ny z języ­ka pol­skie­go skła­da się z trzech czę­ści w czę­ści pisemnej: Część 1: Język pol­ski w użyciu.. d) rozmowa Gospodarza z Wernyhorą.. Wesele - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Wesele.. Rozpocznij test.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. w Bronowicach.. 17) Przeanalizuj i zinterpretuj wiersz Koniec wieku XIX Kazimierza Przerwy-Tetmajera.5.. 16) Opisz Wesele jako dramat symboliczny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt