Przeprowadz wywiad z osobą która pamięta czasy prl

Pobierz

-Cześć babciu , chciałabym Ci zdać kilka pytań .Możesz przygotować film, wywiad radiowy lub tekst pisany.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.Czas wolny w PRL-u wymagał kreatywności, zaparcia, walki o marzenia.. Ponad dwadzieścia lat temu naszą ojczyzną wstrząsnęły wydarzenia grudniowe.. Niedziela trzynastego grudnia 1981r.. Nie wiedziała…Wywiad z dziadkiem lub babcią-Napiszcecie jaka była dawna szkoła.. Warto notować je wszystkie!Wywiady z babciami i dziadkami o dawnych zabawach.. Mój dziadek urodzony w 1928 roku w Dąbrówce.. Był to stan wojenny.. Jestem otruty przez rejenta Milczka w lampce wina.Przeprowadź wywiad z jednym z bohaterów ,,Kamienie na szaniec" Bardzo proszę o pomoc.2.. Wywiad z Marią Chrzan, babcią Natalii.. Zapytaj jedną z tych rzeczy : Jakie były warunki pracy , życie codzienne - jedzenie wygląd i wyposażenie mieszkań , życie szkolne (czym ró Pomocy !. Nasi dziadkowie i babcie wracają często pamięcią do lat swojej młodości.. Dla niektórych zwykły dzień.. -Pierwsze pytanie dziadku to oczywiście kiedy się rozpoczęła i zakończyła II Wojna Światowa?Wywiad na temat stanu wojennego.. Jestem dziennikarką gazetki szkolnej pn. "Ciekawostki naukowe".. Jakie pytania mam zadać ?. - metryczka (plec wiek zawod) - minimum 10 pytan - nie moze byc krótkich bezsensownych odpowiedzi Tak lub NieWywiad na temat stanu wojennego w Polsce w 1981 roku..

Przeprowadź wywiad z osobą, która pamięta ten czas.

Można wymyslec pytania i znalesc odpowiedzi w internecie ma byc to w formie wywiadu czyli z myslnikami itp.Proszę was o pomoc.Przeprowadź wywiad z osobą dorosłą na temat życia w PRL wywiad musi mieć minimum 20 pytań plis potrzebuje pilnie na już.. Zwiadowczyni2002 Zwiadowczyni2002 19.04.2015Życie zwykłych obywateli PRL W komunistycznej Polsce panowal ustrój wzorowany na ZSRR.. u mnie nikt nie pamięta a babci ani dziadka już nie mam ; / Pomocyy !Hejka potrzebuję na jutro Przeprowadź wywiad z osobą starszą która pamięta czasy komunistyczne w Polsce i jak je ocenia Bardzo proszę !. Dobrze pytaj mam nadzieją iż będę mógł odpowiedzieć na wyrzyskie.. Przeprowadź wywiad z osobą dorosłą na temat życia w PRL wywiad musi mieć minimum 30 pytań plis potrzebuje pilnie na już .. Uczniowie klasy V i VI rozpoczęli przeprowadzać wywiady ze swoimi dziadkami i babciami o ich dzieciństwie i zabawach z dziecięcych lat.. ( babcią , dziadkiem) 2010-03-27 13:52:11 Załóż nowy klubHejka potrzebuję na jutro Przeprowadź wywiad z osobą starszą która pamięta czasy komunistyczne w Polsce i jak je ocenia Bardzo proszę !. Dla jednych stan wojenny to czasy manifestacji, nielegalnej prasy, konspiracji.. Zapytaj m.in. o: - zmiany w miejscu zamieszkania lub w Warszawie..

Przeprowadź wywiad z osobą, która pamięta czasy powstania Solidarności i wyślij go do nas!

Przygotuj wywiad z osobą (minimum 40 lat, mama tato sasiad obojetnie) na temat zycia codziennego w PRL i wspomnien związanych ze stanem wojennym.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Mam zaszczyt i ogromną przyjemność przeprowadzić z Panią wywiad.Przeprowadź wywiad z osobą dorosłą na temat życia w PRL wywiad musi mieć minimum 30 pytań plis potrzebuje pilnie na już .. 2011-09-22 16:13:09 Napisz recenzje oraz przeprowadź wywiad z odtwórca roli musicalu "Metro" 2011-03-19 16:44:31 Przeprowadź wywiad ze strażakiem , który uratował dziecko z płonącego domu .Wywiad Na temat II wojny światowej Dla klasy VI.. Mimo, ze prawa takie jak: nietykalnosc osobista, wolnosc slowa i wyznania oraz prawo do posiadania wlasnosci prywatnej byly umieszczone w konstytucji nie byly przestrzegane.Napisz wywiad z osobą która pamiętała czasy PRL-U Daję naj liczę na pomoc Na jutro .. Nie zwlekaj, poszukaj osoby, która opowie Ci ciekawąPrzeprowadź wywiad z rodzicami , dziadkami lub innymi osobami na temat ich wspomnień szkolnych 2012-02-25 12:56:32 Przeprowadź i zapisz wywiad z osobą dorosłą (mamą, tatą, wujkiem itd..

2012-06-03 13:55:44 Przeprowadź wywiad ze starszą osobą.

- warunki pracy, - życie codzienne( jedzenie, ubiór, wyposazenie mieszkan) - ulubione rozrywki, - najwieksze problemy, - wspomnienia z czasów solidarnosci i stanu wojennego.Przeprowadź wywiad z rodzicami , dziadkami lub innymi dorosłymi, który pamiętają czasy Polski Ludowej.. ).M- Na pewno to, że Milczek nie spytał mnie o zdanie, a przecież mur należał również do mnie.Przeprowadz wywiad z Rejentem lub Cześnikiem Z góry dzięki .. Question from @Krystianmigacz - Gimnazjum - PolskiWywiad z babcią.. Dla innych rozpoczyna się czas prześladowań i wzmożonej inwigilacji, poczucia niepewności, obawa o najbliższych.Ułóżcie pytania do wywiadu z osobą która przeżyła czasy komuny najlepiej pytania dla babci min 15 pytań wywiad najlepiej zeby miał pytania jak się wtedy zyło kiedy pojawił się prąd czy lepiej zyje sie dzisiaj czy kiedyś.. Dla innych tamte dni to długie kolejki, brak mięsa w domu, kartki na słodycze; to poczucie niepewności .Wywiad z Marią Skłodowską-Curie Lena: Dzień dobry, nazywam się Lena Kiełbasa i jestem uczennicą klasy IV Szkoły Podstawowej w Mołodyczu.. Była masa, która się poddawała oficjalnemu obiegowi, ale też osoby, które szły pod prąd, pionierzy - mówił w rozmowie z PAP Wojciech Przylipiak, autor książki "Czas wolny w PRL-u"..

Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Mam przeprowadzić wywiad z osobą żyjącą w czasach PRL u .

Ponad dwadzieścia lat temu naszą ojczyzną wstrząsnęły wydarzenia grudniowe.. YY SORY WYSTARCZY 15 PYTAŃ.. Question from @Darula270ox7hz3 - Gimnazjum - HistoriaPrzeprowadź wywiad z osobą,która pamieta polską rzeczywistosć lat 70. i 80.. Ma ich być ok. 15Przeprowadź wywiad z rodzicami, dziadkami lub innymi dorosłymi, którzy pamiętają czasy PRL.. ( przedstaw w kilku słowach z kim przeprowadzasz wywiad; zadawaj takie pytania,żeby osoba ,która na nie odpowiada udzieliła jak najwięcej informacji; Umiejętnie zakończ rozmowę).. Był to stan wojenny.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 07.03.2014 o 20:48Przeprowadź wywiad z rodzicami, dziadkami,lub innymi dorosłymi , którzy pamiętają czasy Polski ludowej.Mozesz zapytać o: a)zmiany w miejscu zamieszkania np, nowe obiekty,osiedla ,zaklady pracy b)warunki pracy c)zycie codzienne 2009-05-21 18:42:33Co ciekawe, kartki były niejako zasługą "Solidarności" (która zresztą sama kartek się domagała - patrz postulat 13 z sierpnia 1980).Czasy PRL-u to jednak całe mnóstwo mniej popularnych ciekawostek - poniżej przedstawiamy kilka z nich..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt