Streszczenie ania z zielonego wzgórza test

Pobierz

Umożliwiało to kobiecie szczegółową obserwację życia wioski.. Ile lat ma Ania, gdy przyjeżdża na Zielone Wzgórze?. a) rodzeństwem, b) małżeństwem, c) przyjaciółmi.. Ten test dla tych co nieznaja książki jest trudny ;)"Ania z Zielonego Wzgórza" (lektura uzupełniająca) - test ze znajomości lektury, plik: -ania-z-zielonego-wzgorza-lektura-uzupelniajaca-test-ze-znajomosci-lektury.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!. Za karę Ania późnym wieczorem musiała przejść z duszą na ramieniu przez Las Duchów.. Kiedy ktoś ją obraża, odburknie i wcale nie liczy się z tym, kogo ma przed sobą.. Co chciała dostać Ania?. Na jak kolor Ania przefarbowała włosy?. Film był niemy, a w roku 1999 zagubiono wszystkie kopie.Streszczenie ani z zielonego wzgórza film Książka opowiada o losach rudowłosej Ani, a także o życiu, jakie wiedli mieszkańcy Zielonego Wzgórza i Avonlea.. a) Pomalowała usta b) Wyprostowała włosy c) Pomalowała włosy na zielono 3) W jakim celu Maryla i Mateusz chcieli zaadoptować dziecko?. wymyślonymi przyjaciółkami (odbicie lustrzane w biblioteczce, echo) 13.. Miłego rozwiązywania!Test z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. Najlepszym rozwiązaniem wydawało się być adoptowanie jakiejś .. ''Ania Z Zielonego Wzgórza'' Sprawdź czy umiesz!. Pewnego dnia zdecydowali jednak, że potrzebna jest im jakaś pomoc.. Tagi dla tego testu: przygoda książka przyjaźń zabawa rodzina uczucieAnia z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley..

answer choicesAnia z Zielonego Wzgórza - streszczenie.

Przy śniadaniu dziewczynka zachwalała jak piękny jest świat.. Potrzebowali pomocy w gospodarstwie.. Rudowłosa, piegowata Ania, błąka się po domach dziecka i kolejnych rodzinach zastępczych, by w końcu, przez pomyłkę, trafić na Zielone Wzgórze, pod skrzydła rodzeństwa Cuthbert - Maryli i Mateusza.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie lektury - YouTube.Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery - streszczenieOdcinek poświęcony jest przygodom 11-letniej dziewczynki - Ani Shirley, która trafia do Avonlea.. "Ania z Zielonego Wzgórza" - streszczenie w pigułce Nieokrzesana fantazja Ani sprawiła, że okoliczny las, który mijała w drodze do Diany został zaludniony przez duchy.. Postanowili przyjąć do swego domu jakiegoś chłopca - sierotę, by pomagał im w gospodarstwie.. Kto zaopiekował się Anią?. Wydarzenia rozgrywają się w ciągu: A. kilku miesięcy C. około pięciu lat B. dwóch lat D. około jedenastu lat 3.Ania z Zielonego Wzgórza - test wiedzy o lekturze GRUPA A (IMIĘ I NAZWISKO) Kartkówka sprawdzająca poziom wiedzy o lekturze "Ania z Zielonego Wzgórza" Drogi uczniu!. - streszczenie - analiza - charakterystyka bohaterów - opis produktu: Kieszonkowa wersja lektury zawierająca szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładną analizę, charakterystykę bochaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe wypracowania, testy strawdzające z kluczem, przejrzysty układ, pomoc w przygotowaniu do lekcji..

Jak Ania nazwała wiśnię rosnącą przy oknie?Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie.

Nie chciała jednak wyjść na zielone wzgórze, gdyż nie chciała się w nim zakochać, wiedząc, że prawdopodobnie będzie musiała wrócić do sierocińca.Ania z Zielonego Wzgórza.. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. W Avonlea mieszkali różni ludzie, mieszkała także pani Małgorzata Linde.Rankiem Ania podziwiała piękno zielonego wzgórza, na którym mieszkali.. Uważnie przeczytaj pytania, odpowiedź wpisz pod pytaniem w wykropkowane miejsce.Ania z niecierpliwością wyczekuje momentu, kiedy Maryla powie jej, że pozostaje na Zielonym Wzgórzu.. Kto Ani powiedział, że znał kiedyś dziewczynkę o rudych włosach, które z czasem zmieniły się na kasztanowe?Tak zaczęło się życie Ani na Zielonym Wzgórzu.. Rozwiąż test i sprawdź jak dobrze znasz fabułę książki.. Jak się nazywa główna bohaterka lektury?. Opis testu.. Maryla i Mateusz Cuthbert, rodzeństwo, mieszkali na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie, w domu na Zielonym Wzgórzu.. Zrezygnował z .Test: Powieść "Ania z Zielonego Wzgórza" ukazała się w roku: a) 1882 b) 1901 c) 1908 d) 1898 RozwiązanieAnia z Zielonego Wzgórza To jest test który pomoże wam sprawdzić wiadomości dotyczące książki sławnej pisarki Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza"..

Test z Ani z Zielonego wzgórza składa się z 18 pytań o różnym poziomie trudności.

Ania z Zielonego Wzgórza to powieść kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.. Szybko okazało się, że dziewczyna nie potrafi trzymać języka za zębami.. 3) Kto nazwał Anię "marchewą"?. Żadne z nich nie miało dzieci i przez wiele lat starali się sami prowadzić gospodarstwo.. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.. 1) Jak nazywają się rodzice Ani?. W Szerokiej Rzece.. 1) Jak miała na nazwisko Ania?. Co było zadane na pierwszą pracę domową w szkole.. Pewnego popołudnia siedziała przy oknie, a jej mąż, Tomasz, siał brukiew na pagórku.. Ania, która wędrowała podczas przerwy po pobliskim lesie, wbiegła do klasy jako ostatnia.Ania z Zielonego Wzgórza to początek liczącego aż 10 tomów cyklu powieściowego pióra Lucy Moud Montgomery.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna .Ania z Zielonego Wzgórza- - Test.. Kim dla Ani były Katie i Violetta?. W Głębokiej.. Dom Małgorzaty Linde stał tuż przy gościńcu, wiodącym do Avonlea.. Na Zielonym Wzgórzu żyło starsze rodzeństwo: Maryla i Mateusz.. a) Pragnęli dać komuś swoją miłość i .Akcja powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" toczy się: A. w Anglii C. w Kanadzie B. w Szkocji D. w Stanach Zjednoczonych 2..

Jak się nazywa najlepsza przyjaciółka głównej bohaterki?Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie szczegółowe.

Początki jednak wcale nie były proste.. a) Diana, b) Józia, c) Gilbert.Test znajomości lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. Co się stało z rodzicami Ani?. "Ania z Zielonego Wzgórza" była wielokrotnie ekranizowana: 23 listopada 1919 roku miała miejsce premiera pierwszej ekranizacji "Ani z Zielonego Wzgórza", z Mary Miles Minter w roli Ani Shirley.. O kradzież jakiego przedmiotu Maryla posądziła Anię?. Treść.. Z którym przedmiotem Ania radziła sobie najsłabiej?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika .Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie szczegółowe - artykuł chroniony prawem autorskim - zasady korzystania Wyłącz reklamy na miesiąc • rok Nazajutrz pan Philips oznajmił, że życzy sobie, by wszystkie dzieci były na miejscach, kiedy wróci z obiadu.. Zdumienie pani Małgorzaty Linde.. 2) Kim byli dla siebie Maryla i Mateusz?. Gdzie Ania chodziła do szkoły?. Ponieważ Ania opiła Dianę winem.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom.. a) Berta i Walter b) Mary i Oven c) Grace i Dustin 2) Co zrobiła Ania aby się upiększyć?. Lecz Maryla zwleka z tym cały dzień i daje Ani do wykonania wiele prac domowych.. Filmy.. W końcu dziewczynka nie wytrzymuje czekania i Maryla oznajmia jej, że pozostaje na Zielonym Wzgórzu, i że po wakacjach dziewczynka pójdzie do szkoły.10.. Ponieważ Ania obraziła Dianę.. Chcieli, aby ktoś zaopiekował się nimi na starość.. Kto jest autorem książki?. W krótkim czasie swoją osobowością i oryginalnością podbija mieszkańców miasteczka Avonlea.z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" - Test..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt