Przeczytaj wypowiedzi w dymkach

Pobierz

Połącz pary zdań w jedno wypowiedzenie- zad.2 str.346.. Stałem się niezatrudnialny.. Wybierz książkę.. Przeczytaj poni ższe historie.. Ile losówgrywających .5 Pomnóz pisemnie.. Następnie przeczytaj wypowiedzi w dymkach i odpowiedz na pytania: Które wypowiedzenia mają czasowniki w formie osobowej?. Kiedy oboje nieco ju ż zm .Jak używać zaimka w zdaniu?. Przyglą Podziv lle minutchcial do przerwy?. 5 Gdzie jest teraz Phil?. -> ŹLE!Obejrzyj ilustracje, które znajdują się w podręczniku na str. 346.. Miłej pracy:) Otwórz podręcznik na stronie Czytam i piszę na stronie 10.. A Friend B Pet C Sport D Teacher Sprawdzian: Funkcje językowe Sprawdzian: Środki językowe 6 Przeczytaj wypowiedzi w dymkach i zakreślKochani w tym tygodniu pracujemy tylko trzy dni.. W podanych zdaniach podkreśl czasowniki, które pełnią funkcję orzeczenia.500 najważniejszych czasowników po rosyjsku.. Informacje dotyczące dźwięków, ruchu czy emocji znajdują się bezpośrednio na obrazkach.. Roztropna Amelia Amelia z rodziną wybrała się w słoneczne wakacyjne popołudnie nad jezioro, aby poćwiczyćz bratem grę w siatkówkę plażową.. MNIE się to bardzo podoba.. Bardzo MI się to podoba.. Cechy komiksu: 1. opowieść w formie obrazków, 2. wypowiedzi bohaterów zapisane w "dymkach", 3. obecność dodatkowych komentarzy, np. o upływie czasu, 4. obecność wyrazów naśladujących dźwięki 4..

Przeczytaj wypowiedzi w dymkach.

Agnieszka ma w klaserze 322 znaczki.. 4.Przeczytaj wiadomość- pierwszy wykrzyknik- dotyczącą pojęcia "spójnik"- str.347.. Na loterii jest 10 losów wygrywających i 20 losów przegrywających.. Przeczytaj wypowiedzi w dymkach, a następnie wykonaj polecenia- zad.1 str.346.. 3.Nie ma sprawy, zaraz zobaczę, co to za zadanie.. Podziękuj Napisz do mnie.. Następnie nazwij posiłki.. Nastepnie podpisz czapki na rysunku.. 5 1 Na podstawie wysłuchanych nagrań wybierz właściwą odpowiedź: a, b lub c.. Rosyjski Powitania, pożegnania.6 Przeczytaj wypowiedzi w dymkach i zakreśl właściwą reakcję: a, b lub c.. Ani jednego zaimka nie ma w wypowiedzi: Przerwa!Przeczytaj wypowiedzi w dymkach .. Które wypowiedzenia są równoważnikami zdania?. Rosyjski w podróży.. Przekreśl dymek,w którym nie ma ani jednego zaimka.Podkreśl zaimki różnymi kolorami w zależności od tego,jakie częsci mowy zastępują:rzeczownik-niebieski , przymiotnik-żółty , przysłówek-zielony , liczebnik-czerwony.. Posłuchaj nagrania nr 15 i zakreśl właściwe odpowiedzi.. Wpisz w liniaturach odpowiednie wyrazy.. Dorysuj trzy przedmioty ktorych brakuje na rysunku.. Strona 150.. Przeczytaj opis Kropcia str.232 4.. 1.Mamo, czy wytłumachyłas byś mi jedno zadanie z matematyki?. 10 Następnie napisz o sobie: Co robiłaś, gdy byłaś mała?. 2.Jestem bardzo zajęta.Heniu pomóż Jackowi w odrabianiu lekcjii..

Przeczytaj wypowiedź w dymkach w ćw.

Wyrok został wydany przed wyrokiem - mówi w .Przeczytaj wypowiedzi w dymkach.. Zapisz w dymkach po dwa przykłady wypowiedzi dzieci opisujące właściwe zachowanie się w przedstawionych sytuacjach.. Amelia z rodziną wybrała się w słoneczne wakacyjne popołudnie nad jezioro, aby poćwiczyć z bratem grę w siatkówkę plażową.Nauczyciel.. Wypisz z nich czasowniki i określ ich tryb.. Kiedy oboje nieco już zmęczeni usiedli .1.. Zaimki dłuższe wprowadzamy na początku zdania, np.: JEGO nie było w domu.. Nastepnie podpisz czapki na rysunku.. Przeczytaj dokładnie wszystkie pytania2.. Oszacuj wynik, a następnie pomnóż pisemnie.. Zadanie.. Nie chcieli bym redagował, nie chcieli moich tłumaczeń.. Jutro pójdę w świat 6 2019, Zeszyt ćwiczeń.. Zapisz w dymkach po dwa przykłady wypowiedzi dzieci opisujące właściwe zachowanie się w przedstawionych sytuacjach.. Nauczycielka w liceum z 5-letnim doświadczeniem.. Przedmiot.. Prosze pomóżPrzeczytaj poniższe historie.. Podaj tutaj!. Przeczytaj otrzymane wyrażenia.. Zapamiętaj spójniki, przed którymi stawiamy przecinek i przed którymi go nie stawiamy- drugi wykrzyknik .Przeczytaj poniższe historie.. Zapoznaj się z planem opisu zwierzęcia str. 231` 3.. Zapisz w dymkach po dwa przykłady wypowiedzi dzieci opisujące właściwe zachowanie się w przedstawionych sytuacjach..

Wpis uwaPrzeczytaj wypowiedzi w dymkach.

4.Przeczytaj wiadomość- pierwszy wykrzyknik- dotyczącą pojęcia "spójnik"-str.347.. 1 Jaki jest ulubiony kolor Sary?. Oszacuj wynik, a nastepnie pomnoz pisemnie.. 3 Który obrazek przedstawia Maggie?. Moje książki ‌ ‌ ‌ ‌ ‌Przeczytaj poniższe historie.. Na końcu zdań NIGDY nie zostawiamy zaimków, np.: Zostałam skrzywdzona przez NIĄ.. Zupełnie nie wiem, o co w nim chodzi .. Kiedy oboje nieco już zmęczeni usiedli .. Rozmówki polsko-rosyjskie.. Wpisz odpowiednią literę przy każdym tekście.. Zapisz w dymkach po dwa przykłady wypowiedzi dzieci opisuj ące wła ściwe zachowanie si ę w przedstawionych sytuacjach.. 2.1. Przyjrzyj się zdjęciom i przeczytaj wypowiedzi w dymkach str. 230 -podr.. Odpowiedz na pytania, podaj jak najwięcej .- Nie zarabiałem.. Wykonaj w zeszycie pol .4 str. 232- podręcznik PODPOWIEDŹ1.. Sprawdź, czy każdy wynik wystąpił 4 razy.. Przeczytaj pytania i przyjrzyj się ilustracjom w ćw.. Zapisz rozwiązanie w zeszycie, stosując numery wypowiedzi zamieszczone przy dymkach.. Rosyjski dla początkujących.. Rosyjski B2.. a.Przeczytaj informacje w ramce "Czy wiesz, że… "(podręcznik, s. 166).. Ćwiczenie 1.. 4 Jak się czuje Angie?. Zaimki krótsze wprowadzamy w środku zdania, np.: Nie było GO w domu.. Przeczytaj wypowiedzi w dymkach, a następnie wykonaj polecenia- zad.1 str.346..

Obejrzyj obrazki i przeczytaj wypowiedzi w dymkach.

SPRAWDZIAN Słownictwo 1 Popatrz na obrazki i wpisz liczby obok podanych wyrazów.. Roztropna Amelia Amelia z rodziną wybrała się w słoneczne wakacyjne popołudnie nad jezioro, aby poćwiczyć z bratem grę w siatkówkę plażową.. Przekreśl dymek, w którym nie ma ani jednego zaimka.. Roztropna Amelia Amelia z rodzin ą wybrała si ę w słoneczne wakacyjne popołudnie nad jezioro, aby po ćwiczy ć z bratem gr ę w siatkówk ę pla żow ą.. Przeczytaj wypowiedzi w dymkach.. Do każdej z nich dobierz właściwą reakcję.. Zapisz w zeszycie notatkę i z uwagą ją przeczytaj.. ZADANIE 3 Przeczytaj wypowiedzi bohaterów powieści i ustal, kto jest ich autorem, wybierając postaci z ramki.. Język polski.. Przeczytaj dialog.. b It's Marek.Możesz jego treść wykorzystać do uzupełnienia notatek w dzienniczku lektur.. Nie chcieli drukować moich tekstów.. Jeden nagłówek nie pasuje do żadnego tekstu.. / Co robiłeś, gdy byłeś mały?. Podkreśl w nich zaimki różnymi kolorami w zależności od tego, jaką część mowy zastępują: rzeczownik - niebieskim, przymiotnik - żółtym, przysłówek - zielonym, liczebnik - czerwonym.. Komiks to historia opowiedziana za pomocą obrazków, na które naniesione są w dymkach wypowiedzi i myśli bohaterów oraz krótkie informacje od narratora.. Zaznacz kredką sylaby z ź.. Jakie przymiotniki zostały zapisane w dymkach : oceniające czy opisujące?. Zapamiętaj spójniki, przed którymi stawiamy przecinek i przed którymi go nie stawiamy- drugi wykrzyknik .Zakreśl w pętlę numerki tych czynności, które lubisz.. Przeczytaj fragment komiksu (podręcznik, s. 162-163)3 Przeczytaj wypowiedzi w dymkach i zakreśl właściwą reakcję: a, b lub c..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt