Starożytna grecja prezentacja multimedialna

Pobierz

Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Jedną z cnót była gościnność, czyli obdarowywanie swoich gości jedzeniem.. Najczęstszym obszarem dociekań inspirującym Greków był wszechświat, bogowie, ludzie, sens życie i działań publicznych, oraz polis - jej funkcjonowanie, wady i zalety.Przeczytaj.. Kalendarz.. 2.Z konkurencji tych możecie wybrać tylko jedną: bieg, gdyż pozostałe ze względu na przepisy BHP nie mogą być przez was rozegrane.. Najczęściej były to jednak peruki - wskazywały one na wysoką pozycję społeczną.. Kultura starożytnej Grecji powstała i rozwijała się po upadku kultury mykenskiej (helladzka kultura) spowodowanym w głównym stopniu najazdem Dorów.. Starożytna Grecja Starożytna Grecja traktowało fryzjerstwo .. Mężczyźni chętnie chodzili na biesiady, zwane po grecku sympozjum.. Wielu z Was świetnie posługuje się technologią informacyjną, wykorzystajmy to na zajęciach historii.. Grecy, podobnie jak inne ludy, mają swoich niewolników i surowo ograniczają obcym wstęp do swoich miast .Teatr w starożytnej Grecji ściągaj 1 80% 61 głosów Narodziny i rozwój teatru w starożytnej Grecji wiązały się z kultem i świętami ku czci boga wina i winnej latorośli Dionizosa.. W rzymskich Pompejach zachowały się reklamy i ogłoszenia po różnorakich usługach (winiarnia, walki gladiatorów itd..

Geogebra prezentacja multimedialna lastowska.

podręcznik, prezentacja multimedialna, mapa ścienna, atlas historyczny, biogram, film, gra komputerowa, gra planszowa.. W ten sposób powstał alfabet grecki, który stał się podstawą pisma w Europie Wschodniej.Starożytni greccy myśliciele dążyli do poznania istoty i sensu bytu, stawiali wiele pytańFi, które interesują naukowców do dnia dzisiejszego.. Mapa Grecja i Rzym.. Za czas jej trwania przyjmuje się okres od ok. 1200.r.pne do Iw.. Sztuka antyku Wiolaaa.. What to Upload to SlideShare .Film dokumentalny o Antycznej Grecji myślę że się spodoba moim widzom ;PPowerPoint Presentation Kultura starożytnej Grecji Klasa I Gim LITERATURA GRECKA Grecy wykorzystali alfabet fenicki dodając do niego 5 samogłosek.. Jedzenie spełniało ważną rolę w życiu starożytnych Greków.. Siedem cudów świata Joanna Pilas.. Prezentacja.. p.n.e., czyli do czasu podboju starozytnej Grecji przez Rzymian.Sankt Petersburg • Prezentacje multimedialne • pliki użytkownika karol12345 przechowywane w serwisie Chomikuj.plSztuka grecka opierała się na harmonii piękna, spokoju i słońca..

Mitologia starożytna Grecja i Rzym‎ > ‎ Prezentacja.

Podobnie wyobrażamy sobie życie starożytnych Greków: pogodne i nietrudne, bez upału, wygodne dzięki niewolnikom i kobietom.. Puchar z winem przechodził z rąk do rąk, dopóki cudownego napoju nie zabrakło.. W trakcie obchodów Dionizji organizowano konkursy, w których wystawiano tragedie, komedie i dramaty satyrowe.Starożytna Grecja - cywilizacja, która w starożytności rozwijała się w południowej części Półwyspu Bałkańskiego, na wyspach mórz Egejskiego i Jońskiego, wybrzeżach Azji Mniejszej, a później także w innych rejonach Morza Śródziemnego.Starożytna Grecja uważana jest za kolebkę cywilizacji zachodniej.Grecka kultura, sztuka, mitologia, filozofia i nauka zostały za .KARTA POWTÓRKOWA -NR 2 GRECJA; KARTA POWTÓRKOWA NR 3 - RZYM; Kiedy, gdzie i w jaki sposób Rzymianie powiększyli swoje terytorium?. Świątynia zbudowana jest z białego marmuru, w swoim wnętrzu kryje 12 metrowy posąg Ateny, wykonany przez Fidiasza.Różne formy reklamy występowały w starożytnej Grecji i Rzymie.. Cierpienia miłosne uznawano za wstydliwą dolegliwość.. Geogebra projekt lastowska.. Ubiór Nadawanie imionDalsza część prezentacji poświęcona będzie religii greckiej.. Już wtedy modne było farbowanie włosów.. Mapa witryny.. Sami dowiedzą się wielu nowych rzeczy i uatrakcyjnią zajęcia swoim koleżankom i kolegom z klasy..

).Mitologia starożytna Grecja i Rzym.

Bogowie.. TOK LEKCJI Czynności organizacyjno-porządkowe.Starożytna Grecja - kolebką kultury europejskiej.. W Grecji kształcono "kadry propagandystów i specjalistów do reklamy", a znakomicie znana była retoryka.. Położenie Grecji • Grecja to kraj położony w południowo - wschodniej części Europy, na krańcu Półwyspu Bałkańskiego.. W wychowaniu starożytnej Grecji wyróżnia się dwa bardzo odmienne od siebie rodzaje wychowań, ukształtowane przez największe i ówcześnie najpotężniejsze polis Spartę i Ateny .Kultura Starożytnej Grecji.. Niezależność i rozkwit Grecji trwały bardzo krótko (od roku 500 do 338 p.n.e., czyli około 150 lat), jednakże okres ten zaznaczył się głębokim wpływem na całą cywilizacje.. Wybrane mity.. Rodzaje mitów.. Cywilizacja grecka leży u podstaw współczesnej cywilizacji europejskiej.. Sztuka grecji okres późnoklasyczny malkosia.. TEMATY PREZENTACJI Z .Prezentacja Historia starożytna - Świat Prezentacji O stronie Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli..

2.Historia - starożytna grecja rotiw.

-2000 Przybycie Greków Grecy przybywają z północy, docierając do regionu Morza Śródziemnego, tworzą plemiona Achajów i Jonów; Achajowie zakładają na Peloponezie państewka-monarchie, -1100 - -700 Tworzenie polis Po upadku monarchii rządy obejmuje arystokracja; tworzą się polis - miasta-państwa, z .Starożytna Grecja Starożytna Grecja 1.. Używano do tego henny.. Grekom nie groziła śmierć i starość, gdyż umierali młodo, a po śmierci czekali .Starożytny Egipt W starożytnym Egipcie (aż do 300 n.e.) czesano włosy gładko lub stawiano na fryzurę w kształcie pazia.. • Ma dostęp do mórz: o Morza Egipskiego o Morza Jońskiego o Morza Kreteńskiego o Morza Śródziemnego • Na morzach znajdują się wyspy, które są częścią Grecji.. Proponuję, aby chętni przygotowali na lekcje prezentacje multimedialne w programie PowerPoint.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Mgr Justyna Tomaszewska Kultura starożytnej Grecji Prezentacja multimedialna z zadaniami dla uczniów, do tematu: Kultura starożytnej Grecji Poziom: gimnazjumStarożytne Delfy, uważane dawniej za pępek świata, należą do najpiękniejszych i najbardziej poruszających wyobraźnię wykopalisk archeologicznych Grecji.. Poza tym często jedzenie było ofiarą dla bogów.. Na cywilizację grecką składają się: cywilizacja mykeńska ok. 1600 - 1100 r. p.n.e. cywilizacja helleńska - szczyt rozwoju VI - IV w. p.n.e. cywilizacja hellenistyczna - po śmierci Aleksandra Macedońskiego 323 r. p.n.e. 3.Zadania: 1.Wymieńcie konkurencje sportowe, które były rozgrywane podczas igrzysk olimpijskich w starożytnej Grecji.. 3.Porozmawiajce z nauczycielem wychowania fizycznego, który ustali z wami, jakie inne .prezentacje PP.. Niektórzy decydowali się na drobne warkoczyki.. W wyniku dwóch wojen messeńskich (toczonych pod koniec VIII i w VII w. p.n.e.) Spartanie stali się panami żyznej Messenii, część jej mieszkańców stała się przypisanymi do ziemi helotami.Short presentation about Greece.. Piramidy, mumie i hieroglify - wymieniamy najważniejsze osiągnięcia Egipcjan; Podróżujemy do kraju Sumerów; Powtórka - POCZĄTKI CYWILIZACJI (prezentacja) Poznajemy Egipt faraonówStarożytna Grecja..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt