Warto poznawac dorobek naszych przodków argumenty z literatury

Pobierz

Na początku warto zastanowić się nad znaczeniem terminu "dorobek".. Kto poznał dramat grecki, zrozumie aluzje do starogreckiego chóru w filmie Woody'ego Allena Jej wysokość Afrodyta.Warto poznawać dorobek przodków, bo jest on podstawą naszego współczesnego życia.. ludzi kształtujących stopniowo nasz świat.Poznając dorobek przodków można dostrzec, że w życiu każdego człowieka takich lekcji jest bardzo wiele.. W pracy odwołaj się do wybranych tekstów literackich lub osiągnięć polskiej kultury.. Moim zdaniem warto i to bardzo.. Historii zmienić nie można, lecz o przyszłości narodu decyduje każdy z osobna.. Odpowiedz.. Nawiązując do zadanego pytanie, dorobek cywilizacyjny nie tylko warto poznawać, ale przede wszystkim trzeba znać dorobek naszych przodków.. Innym z przykładów może być handel.. Pierwsi przedstawiciele gatunku homo sapiens, zdolni jak my do mówienia i myślenia, pojawili się dopiero przed stu tysiącami lat na terenie obecnej Afryki Wschodniej.. Oto argumenty popierające moją tezę.. Napisz rozprawkę,w której ustosunkujesz się do tej opinii.. Takie książki ukazują życie zwykłych ludzi, ich problemy i trudy.. Mimo, iż teoria ta wywołała liczne skandale ( głównie w Kościele chrześcijańskim) uświadomiła ludziom skąd tak wywodzi się człowiek.Autor wskazuje, co było dla Polaków w tym okresie najważniejsze..

warto jest poznawać dorobek naszych przodków.

Gdyby nie nasi przodkowie nie mielibyśmy tych wszystkich luksusów, co w tej chwili na przykład telewizor, komputer, internet.. W. Ceram, Bogowie, groby i uczeni.. Warszawa 1967 .Europa i świat XVI-XVII wiek; I Wojna światowa; Oświecenie (XVIII wiek) Polska i świat w XIX wieku; Polska Piastów; StarożytnośćOczywiście każdy z tych wynalazków został przekształcony, więc używamy ulepszonych wersji, dlatego nie tylko warto poznawać, ale też należy zmieniać dorobek naszych przodków.. Odwołaj się do trzech przykładów osiagnięć cywilizacyjnych ( jednego z arkusza i dwóch włąsnych).. W tym wyrażeniu zawarty jest cały dorobek materialny, duchowy oraz intelektualny naszych .Europa i świat XVI-XVII wiek; I Wojna światowa; Oświecenie (XVIII wiek) Polska i świat w XIX wieku; Polska Piastów; StarożytnośćUdowodnij, że warto poznawać dorobek naszych przodków.. Podstawowa Język polski Rozprawki podziel się Podoba się?Czy warto poznawać dorobek naszych przodków?. Według słownika języka polskiego podane słowo oznacza: "to, czego się ktoś dorobił".. 4/194 Wybierz jeden z podanych niżej tematów, a następnie przedstaw w punktach argumenty, którymi można się posłużyć do uzasadnienia.. +0 pkt..

Warto poznawać dorobek przodków.

chodzi o to że 1.Teza-.. (to wpisujecie teze wstęp) 2.argumentacja-.. (tu wpisujecie trzy argumenty) 3.wniosek-.. (tu wpisujecie wniosek) proszę o szybką odpowiedz naj łapka i dyplom To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać 1 ocena Najlepsza odp: 100% 0 0Uzasadnij w swojej wypowiedzi że warto poznawać ludzi.. 2012-03-10 18:06:28" Czy warto mieć przyjaciela" argumenty do rozprawki 2010-01-22 10:32:04; Warto jest poznawać dorobek naszych przodków.. Po pierwsze poznająć dorobek naszych przodków możemy poznać i rozwijać wiedze, jaką nam przekazują.Kolejnym argumentem potwierdzającym dlaczego należy poznawać dorobek naszych przodków jest teoria ewolucji, której twórcą jest Karol Darwin.. Thomas Hoving, Tutenchamon za kulisami odkrycia, Warszawa 1991.. Takie zbrodnie jak mordowanie ludzi w obozach zagłady, śmierć wielu tysięcy ludzi podczas wybuch bomby atomowej w Hiroszimie i Nagasaki, itp. nie mogę zostać zapomniane.Moim zdaniem warto poznawać dorobek naszych przodków gdyż to właśnie wiedza o nim kształtuje czasy obecne.. Ludność w dawnych czasach rozwijała swoje umiejętności krawieckie czy kucharskie.Język polski Warto poznawać dorobek naszych przodków..

Oto argumenty popierające moją tezę.

Rzeczy materialne uwiarygodniają fakty historyczne, które czasami trudno nam pojąć i zrozumieć.Czy warto poznawać dorobek naszych przodków?. Przed powstaniem następuje jego debiut literacki.Czy warto poznawać dorobek naszych przodków?. Gdyby doświadczenia i wynalazki nie były przekazywane z pokolenia na pokolenie, każdy pojedynczy człowiek musiałby sam odkrywać podstawowe prawa, zasady i zależności.. Pomożecie?. Pierwszy z nich to przykład z literatury, który po części został opisany w książce pt .Sformułuj po 3 argumenty do niżej podanych tez -Muzyka pomaga człowiekowi w trudnych chwilach -warto poznawać dorobek naszych przodków.. Proponuję najpierw zapoznać się z historią.. Odwołaj się do trzech przykładów osiągnięć cywilizacyjnych (z literatury, historii lub nauki) Istotnie ?. Można się dowiedzieć kim tak na prawdę jesteśmy ( może płynie w nas błękitna krew) 0 0 10.04.2013 o 20:04 blocked [Pokaż odpowiedź]Warto poznawać dorobek naszych naszych przodków.. Napisz rozprawkę, w której ustosunkujesz się do tej opinii.. Początki dziejów ludzkości toną w mrokach przeszłości.. Innym z przykładów może być handel.. Moim zdaniem warto i to bardzo.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćWarto poznawać dorobek naszych przodków..

Podaj odpowiednie argumenty.

2010-10-03 14:07:39; Podaj argumenty dlaczego NIE WARTO wybaczać ?. Ludność w dawnych czasach rozwijała swoje umiejętności krawieckie czy kucharskie.Tematem mojej pracy jest zagadnienie: warto poznawać dorobek naszych przodków.. Your friend in learning Zaloguj się Załóż kontoWarto poznawać dorobek naszych przodków.. W celu potwierdzenie postawionej tu tezy, posłużę się kilkoma, moim zdaniem, przekonującymi argumentami.. Napisz rozprawkę, w któej ustosunkujesz się do tej opinii.. Nie byłoby cywilizacji i postępu technicznego.. Pierwszy z nich to przykład z literatury, który po części został opisany w książce pt."Pompeja".świadomość kulturowa, znajomość dorobku przodków, np. dramatu antycznego, pozwala twórcom współczesnym podjąć dialog z tradycją, a nam - widzom - zrozumieć nawiązujące np. do antyku współczesne utwory.. Gdyby nie nasi przodkowie nie mielibyśmy tych wszystkich luksusów, co w tej chwili na przykład telewizor, komputer, internet.. słowem ?. Celem potwierdzenia postawionej tezy, postaram się przytoczyć kilka moim zdaniem przekonujących argumentów.Język Polski Odpowiedzi (2) Werka321 Warto poznawać dorobek naszych przodków ponieważ poznajemy wtedy swoje korzenie.. Historii zmienić nie można, lecz o przyszłości narodu decyduje każdy z osobna.. Dopiero przed 2000 tysiącami lat zdołał osiedlić cały .Każdy argument rozpoczynamy akapitem w nowej linii.. Przydatność 70% Dorobek artystyczny Juliusza Słowackiego - opracowanie "Kordiana".. Ostatnim, choć tak samo ważnym argumentem jest to, że dzięki dorobkowi naszych przodków, poznajemy lepiej historię.. Ładuj więcej + Poprzednie .Warto poznawać dorobek naszych przodków.. Odwoływał się też do powstania listopadowego.. Historia obfituje w setki filozofów, myślicieli, odkrywców, naukowców ?. Teksty z arkusza: Bolesław Prus, Faraon, t. II, Warszawa 1963.. Teraz postaram się wyjaśnić na jakiej podstawie tak twierdzę.. Nie wspominając o tym, co już się stało moglibyśmy doprowadzić do powielania błędów, które już kiedyś miały miejsce, a co za tym idzie zamiast iść do przodu stalibyśmy w miejscu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt