Napisz opowiadanie o mitologii

Pobierz

8 nie powinno istnieć, bo zdania są podzielone.. 2021-12-06 19:08:41 Jakie jest znaczenie dosłowne i metaforyczne przysłowia "wyskoczyć jak filip z konopii" 2021-11-23 19:49:39 Rozprawka udowodnij że jacek spolica był prawdziwym patriotą i bohaterewołajm od się do lektury 2021-11-22 18:58:56Przydatność 55% Opowiadanie- Moje spotkanie z Wielkim Bratem.. Tego dnia Papkin pomyślał, że nadeszła pora na spokojny spacer wokół zamku Cześnika i Rejenta, którzy wreszc.. Nowy rok szkolny 2020/21.Atena mit.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz obie wybrane postacie.. Treść zweryfikowana i sprawdzona.. Na ulicach panowała głęboka cisza.. Opowiadanie musi zawierać co najmniej 10 zdań, tylko aby zdanie było złożone.Napisz opowiadanie w ktorym sluga z przypowiesci o talentach obdarzony jednym z talentow spotyka Syzyfa odbywajacego kare .. 15.05.2020 r. piątekTematy opowiadań z dialogiem.. Napisz własną interpretację mitu o Syzyfie.. Drzewa ledwo dawały skrawki cienia.. Możesz wyobrazić sobie, że jesteś .Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje.. Pamiętaj o akapitach.. Zeus, chcąc, aby syn był nieśmiertelny, wykradł w nocy dziecko do nieba i położył przy śpiącej Herze.. Wykonaj zadanie 1 strona 227 z podręcznika.. Przedstaw wydarzenia z perspektywy bohatera znanego z mitologii .. Question from @Zuzka2078 - PolskiNapisz "Mit o powstaniu klasówki"..

Napisz opowiadanie.

Opowiadanie musi być o przygodzie na Olimpie., że jesteś na Olimpie i np.spotkałeś jakiegos boga itp. Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Dawno , dawno temu przed wieloma wiekami , w pięknym dalekim miasteczku , którego na mapie już nie ma mieszkała pewna dziewczynka o imieniu Himena .. Była bardzo ładna , skromna oraz dobra , ale niektórzy niedostrzegali tego .jak napisaĆ opowiadanie twÓrcze na podstawie mitu lub przypowieŚci?. Jest to forma wypowiedzi, w której przedstawia się przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii np. przeniesione w czasy współczesne.Monikxxx 4 rozwiązane zadania.. Już w pyt.. Napisz mit o powstaniu szkoły przy ulicy Puszczyka 6.. Uranos nie był zadowolony ze swojego szkaradnego potomstwa.. Król Tantalos był człowiekiem szczęśliwym, który często gościł na Olimpie.. Tuż po zajściu w ciąże Metis, Gaja (lub Temida) wypowiedziała przepowiednię, według której po córce urodzi się syn, który wypędzi Zeusa z Olimpu i przejmie władzę.. Z chaosu wyłoniła się pierwsza para bogów: Uranos - niebo i Gaja - ziemia.. Widok zza okna mimo wszystko wydawał mi się przyjemny.. Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.. Możesz ( ale nie musisz) .Mit o Heraklesie - streszczenie..

"Mit o Syzyfie" - opowiadanie odtwórcze.

d) pamiętaj, .. Zad.. Ze związku Gai i Uranosa zrodziło się pokolenie tytanów, cyklopów i sturękich.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Herakles był synem Zeusa i królowej Alkmeny.. Napisz opowiadanie o podróży, podczas której wydarzyło się coś, co sprawiło, że ktoś stał się sławny.. Był ciepły czerwcowy dzień.. Zeus, aby do tego nie dopuścić.napisz opowiadanie o historii Wojny Trojańskiej na podstawie mitologii Jana Parandowskiego SZYBKOOOO, PROSZEEE liczę na naj.. Zakończenie - podsumowanie, zamknięcie opowiadania.. Chodziła ona do 6 klasy .. 6.05.2020 środa TEMAT: Redagujemy opowiadanie twórcze na podstawie wybranego mitu.. Jaką karę dostał Syzyf.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Mitologia - Mit o Tantalu.. Na początku był Chaos.. Początkowo czuł się nieśmiały w tym dostojnym towarzystwie, ale z czasem nabrał takiej odwagi, że zaczął kraść bogom nektar i ambrozję.. Zeus pragnął, aby Herakles był nieśmiertelny.informacje o bohaterach.. Rzymską odpowiedniczką Ateny jest Minerwa.. Strącił więc znienawidzonych synów do Tartaru .Dokończ opowiadanie na temat: Spotkanie bohatera "Zemsty" z inną postacią literacką, podczas którego jeden z nich opowie o śmiesznej przygodzie z jego życia..

Napisz opowiadanie twórcze o Olimpie (Mitologia Grecka) Proszę pomóżcie !!

Napisz opowiadanie, w którym przedstawisz jak zmieniło się życie bohatera - narratora po otrzymaniu listu.. 2 nie zostala wymieniona Hestia.. Wykonaj zadanie 4 strona 227 z podręcznika - napisz opowiadanie na podstawie poznanego mitu.. Określ czas i miejsce akcji.Mit o Prometeuszu Prometeusz mitologia mit nowa wersja mitu o Prometeuszu nowy Prometeusz twórczość własna Współczesny Mit o Prometeuszu Treść została zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada .O bogach i bohaterach Grecy opowiadali legendy, zwane potocznie mitami.. Chłopiec ssał mleko bogini, a z kropel, które spadły w niebo powstała Droga Mleczna, zaś z kropel spadłych na ziemię - kwiaty lilii.. 12 jest nieprawdą, boMitologia - Mit o powstaniu świata.. Na początku był chaos.. Herakles, tak jak inni herosi w mitologii, miał nadludzkie zdolności: wielką odwagę, siłę, męstwo, wytrwałość oraz umiejętność strzelania z łuku.. Tekst w języku angielskim.. 10 pkt za rozwiązanie + 5 pkt za najlepsze rozwiązanie - 3.2.2018 (5:01) - przydatność: 50% - głosów: 2.. Uranos strąca swoje potomstwo do Tartaru.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub .. przygody bohaterów mitologii lub iblii, którzy zostali na przykład przeniesieni w czasy .. Pewnego dnia czułam się samotna Wyszłam na dwór była wtedy bardzo gorąco Usiadłam pod drzewem ponieważ był tam cień Nagle zobaczyłam jak z nieba spadać i piórko Wzięłam je do ręki i obejrzałam je dokładnie Wtedy .Napisz inne zakończenie mitu..

Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Napiszecie opowiadanie o Prometeuszu?

Gospodarze wiedzieli o tym .napisz opowiadanie o powstaniu świata według mitologii greckiej Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Napisz współczesną wersję przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.. Napisz opowiadanie o tym, jak znalazłeś przyjaciela.Napisz opowiadanie o spotkaniu z prometeuszem.. Dzień z życia ucznia - opowiadanie z użyciem związków frazeologicznych pochodzących z mitologii greckiej; Wygnanie z Raju - opowiadanie z punktu widzenia jednej z postaci; Obraz F. Ruszczyca zatytułowany jest Bajka zimowa.Mit o stworzeniu wszechświata plan wydarzeń.. napisz opowiadanie o historii Wojny Trojańskiej na podstawie mitologii Jana Parandowskiego SZYBKOOOO, PROSZEEE liczę na naj.. Przyjazn!. (DAJE NAJ :) PROSZE!<3:)) Odpowiedź Guest.. Hera .Redagując opowiadanie, możesz wybrać jedną z następujących możliwości: jesteś główną postacią i pełnisz rolę narratora - piszesz wówczas w 1 os. liczby poj.. Z Chaosu wyłonili się Uranos - Niebo i Gaja - Ziemia.. Rozwinięcie - właściwa relacja zdarzeń, zawiera dialogi.. Napisze mi ktoś?. Ubierając się, myślałam o swojej młodości, o moim wolnym, pięknym kraju .Napisz opowiadanie o przyjaźni.. Greckie mity są tak piękne, że nie poszły w zapomnienie, choć ludzie dawno przestali wierzyć w istnienie helleńskich bogów.Napisz opowiadanie o burzy podzwrotnikowej liczby 1 os poj,czyli jako Staś opowiadanie skieruj do pana Tarkowskiego zacznij go tak,,słuchaj tato gdy szliśmy wąwozem pojawiły się nagle chmury i…Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, w czasie którego jeden z nich przedstawi najśmieszniejszą sytuację ze swojego życia.. 12 lutego 2021 23:45 Opisy.. Koniecznie zapisz je w edytorze tekstu np.Jego ojcem był władca Olimpu - Zeus, matką zaś Alkmena.. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.. czasu przeszłego, np. byłem, poznałem itp. pełnisz tylko rolę narratora, a opowiadasz o kimś innym - piszesz wówczas w 3 os. liczby poj., np. był, poznał itp.Napisz opowiadanie, odtwórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze.. Bogowie go lubili i zapraszali do siebie na wystawne uczty.. Gaja urodziła tytanów, cyklopów (jednookich) i hekatonhejrów (sturękich).. Czy ktoś mi pomoże w kolorowance ze środków stylistycznych?. Popatrzyłam na zegar, który wybił 7:30.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.Napisz listy do przyjaciela, w którym opowiesz o jednym dniu spędzonym z dowolnie wybranym przez ciebie bogiem lub boginią..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt