Mała kość nosowa u płodu forum

Pobierz

Brak kości nosowej nie świadczy o ZD, jest tylko jednym z markerów genetycznych.. Też zostałam na śmierć wystraszona badaniami prenatalnymi, NT 3,2, obecna kość nosowa i wszystko inne w normie, wiek 29 lat, więc ryzyko urodzenia dziecka z zespołem wad genetycznych 1 do 45, norma dla mojego wieku to 1 do 701.. Jestem po badaniach połówkowych na których mnie bardzo zmartwiono.. MoM 0,79 fB HCG: wartość 349 ng/ml, skor.. Cześć dziewczyny.. Wykrycie wad letalnych, nie dających szansy na przeżycie dziecka, a prowadzących do wewnątrzmacicznego obumarcia płodu lub zgonu dziecka w okresie około urodzeniowym.Cześć dziewczyny.. Więcej na DIAGNOSTYKAJak każdy marker, także i kość nosowa potrafi czasem dać wyniki fałszywie pozytywne, a takie sytuacje zdarzają się z tego powodu, że u niewielkiego odsetka zdrowych dzieci kość nosowa może być w tym okresie niewidoczna (u rasy kaukaskiej 0,5-2%, u afroamerykanów nawet do 10%).Wykrycie u płodu wad wrodzonych, w których istnieje szansa uratowania dziecka pod warunkiem interwencji lekarskiej bezpośrednio po urodzeniu.. Po konsultacji z drugim specjalista usłyszałam ze wszystko jest dobrze.. Dzidziutek zdrowy A pappa miała 15,10 co dało 0,667 mom i tez było ok a wyższe tez by było wporzadku.. Przezierność karku u płodu ginekolog-położnik bada pomiędzy 11. a 14. tygodniem ciąży..

Kość nosowa u płodu.

- Wersja do druku.. Za tydzień wyniki z krwi.. Jeszcze może być dobrze.. To jedno z podstawowych badań.. optymalny wiek ciążowy do wykonania badania to 11-13+6 tygodni.. Ja miałam białko 0,422 mom i miałam wtedy komentarz ze niezbyt.. Co sadzicie o tym?Mój synek miał dużą przezierność a reszta super ( kość nosowa, przepływy), po teście PAPPA ryzyko wzrosło do 1:6.. A jaka się mała urodzi to zobaczę po porodzie, bo nie robiłam innych badań i może jeszcze podpytam na USG tym trzecim jak ten fałd.Jak wynika z badań naukowców, nieobecna kość nosowa może wskazywać na nieprawidłowości w rozwoju płodu i być objawem chorób genetycznych.. istotne jest uzyskanie dobrego obrazu strzałkowego płodu.Hiperechogenne jelito - czy ktoś miał podobnie?. Lekarz stwierdził ze kość mojej córeczki jest hypoplastyczna czyli za krótka, wynosi ona 5,2mm w 20 tc.. niekiedy wynik łatwiej otrzymać w USG przezpochwowym.. Pozostałe parametry w tym przeziernosc karku jest w normie (NT=2,1) również narządy wewnętrzne w tym serce bez zastrzeżeń.Duża główka i mała kość udowa u płodu.. Od 6 tc jestem na luteinie 3X1.. Wrodzoną wadą rozwojową nazywamy wszelkie zewnętrzne lub wewnętrzne morfologiczne odchylenia od prawidłowego rozwoju bez względu na etiologię, patogenezę, czas powstania i moment ustalenia rozpoznania..

Witam mam pytanie odnośnie oceny kości nosowej u płodu w 12tc 0 dni.

Witam.. (12 lat temu) 17 marca 2009 o 22:33. jestem w 13 tc dziś miałam badanie wad genetycznych CRL 75mm zarys główki, tułowia,kończyn prawidłowy, przezierność karku 2mm, kości nosowe brak, nowe ryzyko trisomi 21 wg MA+NT+NB 1:51 nadmieniam że .Za mała kość udowa u płodu o 2 tyg.. i wszystko jest w porządku (Przezierność karkowa=3mm; Kość nosowa obecna, Kość udowa .Jomira, ja się z Tobą zgadzam.. Zrobiłam echo serca, wszytko wyszło ok. Powered by Invision Community.O czym świadczy kość nosowa hypoplastyczna u płodu?. ciaza a dziecko z zespolem dawna - zana - Fri, 16 Października 2009. mam pytanie jestem w 13 tyg ciazy po pobraniu krwi swierdzili trisomise 21 (down) ryzyko 1/50 ,a na podwojny test trisomie 21 (down) 1/179 w kazdym razie mam na 9 listopada na .Dzięki KASIA 87, u mnie kość nosowa 5,6 mm nic nie mówiła, że za mały.. MoM 7,42 ryzyko wieku: 1:382 ryzyko Trisomii 21 wynikająca z markerów >1:50 Łączne ryzyko trisomii 21 1:222 Trisomia 13/18 + NT <1:10000 Mam zaleconą amniopunkcję ze względu na wysokie ryzyko ZD.. Było to jedyne zastrzeżenie.. Troche mnie niepokoi wymiar nozki FL jest maly do reszty ciala.. ciąży wolne ß-hCG 101,000 IU/l odpowiada 3,2368 MoM PAPP-A 3,530 IU/l Odpowiada 0,6955 MoM Obliczone ryzyko podstawowe: tr21 1:313Widać było ewidentnie ze ten wynik zwiększył ryzyko zd ale nieznacznie, pozatym na usg była widoczna kość nosowa i przeziernosc była ok i dała sobie na spokoj..

Pierwsze USG poszło do Pappy i ryzyko ZD wyszło mi 1:41.kość nosowa.

jestem w 34 tygodniu ciazy, miala robione biometrie plodu podaje wyniki: BPD- 85 mm 34 hbd.. Fakt, że sporo dzieci z ZD nie ma kości nosowej bądź ma je znacznie skróconą, ale są takie dzieci z ZD, które mają NB w normie (tak było w przypadku mojego Synka).U murzynów np. kość nosowa potrafi być bardzo ciężka do stwierdzenia w pierwszych 15 tyg ciąży.. w 11-14 tc, wtedy jest ok, jesli po 14 tc nie jest wyraznie wydzielona od skory to wtedy jest problem, ale nie mierzy sie jej, wedlug wielu fachwcow do oceny kosci nowosej trzeba miec duzo wieksze doswiadczenie niz do badania przeziernosci karkowej.Byłam dzisiaj na usg genetycznym.. Niestety, potwierdziło się ale maluch zmarł zanim musiałam zdecydować o T. Kość nosowa nie jest głównym wyznacznikiem wady..

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum: ~maka 88.156.194.*.

Miałam test podwójny z krwi, wyszedł dobrze, ryzyko 1:389.Wrodzone wady rozwojowe i troszkę teorii.. Obawiam się wad genetycznych.USG genetyczne.. Mam się zgłosić do szpitala w poniedziałek (ustalenie terminu konsultacji).. Każdy z nas jest inny!. Jako mamy pewnie rozumiecie ze ziarno już .Witam, Podczas badania usg w 13 tyg, po zmierzeniu przezierności (2,2mm) zapytałam się lekarza czy jest kośc nosowa - lekarz powiedział, że jest - dwie kreseczki - tak to nazwał.7 Listopad 2009.. Bardzo się boje, wiem że będę robić punkcję jeśli będzie potrzeba.. Są to: CRL powinien wynosić 45-84 mCm.. - Brak kości nosowej związany jest z większym ryzykiem wystąpienia trisomii 21 pary chromosomów.. Zaloguj się, aby obserwowa ć .. Forum Kafeteria jest częścią Wirtualna Polska Media SA.. Mam 37 lat i jestem w 12,6 TC.. W naszej populacji zjawisko to występuje u ok. połowy płodów z zespołem Downa.Lekarz stwierdził, że u mojego płodu wynik NT jest bardzo wysoki - 3,5mm.Jutro będę się umawiać na amniopunkcję.Okropnie się boję tego nakłucia.Jakie mam szanse na to, że urodzę zdrowe dziecko?czy w.Badanie przezierności karku u płodu, aby można je było uznać za miarodajne, musi spełnić pewne warunki.. Trzeba wierzyć.. Dziś byłam na badaniu USG genetycznym + krew.. Trzymam kciuki.. Dorota 39 NT 5,65 (***) 17tcPodejrzenie Zespołu Downa.. Określa ono stan kości nosowej płodu (NB) oraz NT, czyli właśnie przezierność karkową - sprawdza stan zbiorniczka z płynem, jaki znajduje się na karku płodu.certyfikatu The Fetal Medicine Foundation w zakresie badań prenatalnych w 11-13+6 tygodniu ciąży -przezierność karku u płodu (NT); kość nosowa u płodu (NB); przepływ w przewodzie żylnym u płodu (DV); przepływ na zastawce trójdzielnej (TR) oraz przepływ tętnicy macicznej ()certyfikatu The Fetal Medicine Foundation w zakresie badań prenatalnych w 11-13+6 tygodniu ciąży -przezierność karku u płodu (NT); kość nosowa u płodu (NB); przepływ w przewodzie żylnym u płodu (DV); przepływ na zastawce trójdzielnej (TR) oraz przepływ tętnicy macicznej () Martwi mnie wysoki poziom fb HCG.Re: fałd karkowy i dł.kości nosowej ok. 24 tyg?. Lekarz wykrył torbiel limfatyczną na karku maleństwa (0,7cm), poza tym wszystko jest prawidłowe.. Z USG wyszła przezierność 1.4 i nierozwinięta kość nosowa, cała reszta badania super.. * The Fetal Medicine Fundation (Fundacja Medycyny Płodu) jest organizacją charytatywną założoną przez prof. Kyprosa H. Nicolaide-sa w Wielkiej Brytanii w 1995 roku, w celu promocji badań i wprowadzania na forum międzynarodowym standardów dotyczących różnych aspektów medycyny płodu.. Witajcie.Wczoraj miałam USG (22 t.c.).


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt