Kamienie na szaniec'' - sprawdzian po omówieniu lektury

Pobierz

Klasa 7 Klasa 8 Polski.. 5 Padają rozkazy - tu: ktoś nakazuje coś zrobić.. 10. Podaj cztery przykłady akcji Małego Sabotażu.Zapewne jesteś po lekturze, ale streszczenia.. IMIĘ I NAZWISKO LICZBA PUNKTÓW OCENA 1.. Dodaj do ulubionych.. Przykładowa kartkówka z "Kamieni na szaniec" z odpowiedziami Podaj autora "Kamieni na szaniec".. Narciarstwo 4. w liceum im.. Sprawdzian z treści "Kamieni na szaniec" Kto i dlaczego nosił pseudonim "Zośka"?. Jeśli zadowala Cię taka ocena - OK. 2.W jakiej szkole uczyli się chłopcy przed wojną i kto był ich drużynowym?. Słuch i wzrok wchłaniają najdrobniejsze szczegóły.Odpowiedzi.. 3 Odbić - tu: uwolnić.. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c) Gdynia d) .Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec, Warszawa 2016.. Kamienie na szaniec Sortowanie według grup.. "Kamienie na szaniec" - Test z Lektury 1 / 12 Dlaczego Tadeusz Zawadzki był nazywany przez kolegów Zośką?. 4 Dusze łamały się - tu: było im bardzo smutno.. slon zabuswiadomienie sobie pomylki - uczta po polowaniu; rozmowa z Sedzia i klotnia z Telimena; C. rozmowa na temat oblicza milosci w Panu.. 1 Poruszony - tu: przejęty czymś.. 11. o ile dobrze kojarze to na wycieczkę do lasu 12..

0.Kamienie na szaniec - sprawdzian z lektury.

To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać.. )"Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego to "opowieść o wspaniałych ideałach bohaterstwa i służby, o ludziach, którzy potrafili pięknie .. i .".. 1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. Zeus 6.Lubili chodzic do kina 7.nie wiem jak się nazywali ale pamiętem że było ich 5 ;D 8. ponieważ miał "kobiecą" urodę 9. z Rudym 10. ?. 3.Czego dokonały Buki pod Dębem Wielkim ?. Jak nazywała się .Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.. Królowa jeziora ma na imię Goplana.. Stefana Batorego w Warszawie 5.. Imię i nazwisko .. klasa .. 4.Kim był ojciec Alka i dlaczego go aresztowano ?. Ale to koniec sluzby latarnika.Latarnik - opracowanie, Henryk Sienkiewicz - Latarnik, streszczenie i opracowanie.. Ilość pytań: 34 Rozwiązywany: 686821 razy.. Dedykacja utworu skierowana jest do Zbigniewa Krasińskiego.. xX_Zaczytana_Xx.. Goplana chciała, by .. Nerwy ma napięte, w czasie tych pierwszych swych wizyt na Szucha, do ostateczności.. Wyjaśnij co oznacza termin sabotaż (2 pkt. ). 27 Obserwuj autora.. "Kamienie na szaniec" to chyba jedyna lektóra która zrobiła na mnie naprawdę mocne wrażenie.. Zatem dzielo jest .. Autorem jest Juliusz Słowacki.. 5.Jakie prace zarobkowe wykonywali Zośka , Rudy , Alek?Przypomnij sobie wiadomości o lekturze: Kamienie na szaniec - opracowanie, Kamienie na szaniec - dokładne streszczenie..

pytania do lektury.

Wyjaśnij, na czym polegała tzw. afera kopernikowska, którą zasłynął "Alek".. W książce było napisane że na wschód, a nazwy tej msc.. Cóż, jednak nie czytałam chyba mojej ulubionej lektury tak dokładnie jak myślałam.. 2. Podaj tytuły 2 rozdziałów.. Lektura Pana Tadeusza zadecydowala o dalszym losie emigranta-tulacza.Masz lekture i chcesz sie sprawdzic?1.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. 1 ocena Najlepsza odp .Nov 24, 2020Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. 6 Dużej wagi - tu: bardzo ważną.Kocham czytać, lecz lektury to dla mnie udręka.. Jakiego przedmiotu uczył Zeus?. chyba nie było .Pan Tadeusz -.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - .Wczytuję dane.. .Klasa 7 Klasa 8 do egzaminu Polski lektury.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego--sprawdzian wiadomości po omówieniu lektury Liczba punktów: ./ Ocena: 1.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. "Balladyna" powstała w epoce romantyzmu.. 2.Rozwiązanie.. d) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku.. Z powodu fascynacji książkami Zofii Kossak-Szczuckiej Od imienia ukochanej dziewczyny Na cześć zmarłej siostry Z powodu delikatnej urody Podobne quizy Szkoła podstawowa Test z lektury "Kamienie na szaniec" - część druga Szkoła podstawowaSPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOSCI LEKTURY "KAMIENIE NA SZANIEC" 1.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska oraz pseudonimy 3 bohaterów?.

test do lektury Pan Tadeusz.

Jak Rudy miał na drugie imię?. Jak nazywał się zespół harcerski, do którego należeli Alek i Rudy?. Kamienie na szaniec to: a) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu.. Buki 2. kucharz, z czasem "złata rączka "3.. Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Oct 13, 2021Kamienie na szaniec Książka przypomina gawędę harcerską.. 2 lata temu.. c) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru.. b) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. wg Kasiaburzynska9.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2012-03-11 20:28:17. .. Imię i nazwisko Klasa L. punktów.. 4. Podaj 5 przykładów jak bohaterowie zarabiali na życie.. Czy autor "Kamieni na szaniec" znał bohaterów swojej książki?Test wiedzy z lektury - "Kamienie na szaniec".. Kim był ojciec Alka i za co został aresztowany?. Rozwiązanie.Kamienie na szaniec - Test.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. A Wy co o niej myślicie?. 2 Los uderzył - tu: zdarzyło się nieszczęście.. Ale mam jeszcze jakieś 3 lata aby przygotować się do egzaminu z tego Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - test z lektury na poziomie trudnym.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.. Jednak jeśli chciałbyś czegoś więcej, sięgnij po książkę i przeczytaj ją dokładnie..

Rozwiąż test!Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.

Autor: praca zbiorowa Wydawnictwo: Literat Rok wydania: 2018 Oprawa: miękka Liczba stron: 88 Format: 10.5 x 15.0 cm Numer ISBN: 978-83-8114-307-3 Kod paskowy (EAN): 9788381143073 Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu .Makbet", Kamienie na Szaniec" czy Romeo i Julia" to tylko kilka przykladow lektur dostepnych na naszym portalu.. Streszczenie, analiza, interpretacja.. Wymień 3 głównych bohaterów książki A. Kamińskiego.Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.. Książka jest prawdziwa w warstwie psychologicznej: "Młodzi, opisani w Kamieniach na szaniec są tacy, jacy byli naprawdę, mówią swymi własnymi słowami, dzielą się … Czytaj dalej AleKlasa 0 "A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec".Sprawdzenie znajomości obowiązkowej lektury A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec" (kl. II gimnazjum) można zrobić za pomocą następujących pytań.. Utwór podzielony jest na akty i sceny.. Kamienie na szaniec Krzyżówka.. Gdzie "Alek" ukrywał się po "aferze kopernikowskiej"?. A 1. Podaj prawdziwe imię i nazwisko Alka.. Kamienie na szaniec Koło fortuny.. Test- Kamienie na szaniec Test.Kamienie na szaniec - test z lektury "Kamienie na szaniec" - test z lektury Gr..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt